Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekty 2014


 

Podporené projekty Tatranskej galérie v roku 2014

V roku 2014 Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky podporilo dotáciou štyri projekty Tatranskej galérie v celkovej výške 15 000 €.

1. New Kelly Multikulty - Ivan Kelly Köhler, výška dotácie 3000 €
Prevažná časť dotácie z MK SR bola použitá na realizáciu výstavného projektu a vydanie katalógu. Tatranská galéria v Poprade zorganizovala  pri príležitosti jubilea Ivana Kelly Köhlera rozsiahly výstavný projekt. Návštevníci výstavy mohli zhliadnuť tri výstavy autora: Corvus Story / Havraniáda, Exkrementography / Shit-Prints, Striped Labyrinth / Pruhovaný Labyrint.  Súčasťou vernisáže bolo umelecké vystúpenie jazzmana Petra Lipu, Kataríny Feldekovej a Café Band.


 

New Kelly Multikulty 2014...

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

2. Imrich Svitana od A po Z, výška dotácie 3500 €
Sochár Imrich Svitana si vo svojej tvorbe zachoval úctu k svojej profesii a vernosť prostrediu, z ktorého vzišiel. Do umeleckého povedomia sa Imrich Svitana zapísal svojimi prevedeniami v oblasti medaily a šperku, ktorými sa prezentoval na celoštátnych i medzinárodných súťažiach. V neskoršom období vplyvom prostredia a jeho bohatej kultúrnohistorickej tradície rozvíja svoj talent v klasických sochárskych materiáloch – ružbašský travertín, drevo a bronz. Do umelcovej tvorby sa pretavuje symbióza človeka a prírody. Paralelne sa Imrich Svitana okrem sochárskej tvorbe venuje tiež kresbe a maľbe pastelom. Inšpirácie nachádza v architektúre starých civilizácii, ktoré ho fascinujú svojou mystickou a záhadnou vznešenosťou. Imrich Svitana pôsobí na slovenskej výtvarnej scéne vyše štyridsať rokov, patrí medzi zakladateľské osobnosti umeleckého šperku. Výstava bola inštalovaná pri príležitosti autorovho jubilea. K výstave TG vydala katalóg zachytávajúci rozmanitú tvorbu autora s bohatou fotodokumentáciou.


 

Imrich Svitana od A po Z...

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

3. Silver akadémia 2. ročník, výška dotácie 2000 €
Tatranská galéria sa vďaka mimoriadne úspešným  predošlým ročníkom projektu Letnej akadémie Silver zameranej na kreativitu a rôzne umelecké disciplíny rozhodla zorganizovať podujatie podobného charakteru s cieľom osloviť a prostredníctvom umenia aktívne zapojiť do spoločenského života seniorov a ľudí zdravotne znevýhodnených. Workshop bol otvorený vernisážou výstavy Imricha Svitanu od A po Z. Záujemcovia o výtvarné umenie sa mohli v posledný deň projektu zúčastniť celodenného výletu pod názvom Zájazd za výtvarným umením severného Spiša (Spišská Stará Ves – Galéria Ferdinanda Katonu, Červený Kláštor, Stará Ľubovňa – hrad, Hniezdne – nová galéria na námestí) a večer si vychutnať v spoločnosti Milky Zimkovej, ktorá sa divákom predviedla v dráme jedného herca Angelina.  V rámci podujatia bolo vyhotovené propagačné CD s fotografiami a popismi jednotlivých workshopov. Projektu sa v roku 2014 zúčastnilo 5 lektorov, ktorí pripravili pre návštevníkov šesť workshopov z oblasti keramiky, krajinomaľby, kreslenia, maľby, výroby cínových šperkov a textilných techník.


 

Silver akadémia 2. ročník...

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

4. Ferdinand Katona nasledovník odkazu Ladislava Mednyánszkeho, výška dotácie 6500 €
Prevažná časť dotácie MK SR bola použitá na zorganizovanie výstavného projektu pozostávajúceho z diel Ferdinanda Katonu a jeho učiteľa a súčasne mentora Ladislava Mednyánszkeho. Diela okrem galérií a múzeí z blízkeho okolia zapožičali aj súkromní zberatelia. V rámci výstavy organizovanej pri príležitosti 150. výročia narodenia Ferdinanda Katonu Tatranská galéria vydala druhé doplnené vydanie publikácie Ferdinand Katona (1864 – 1932).  Tatranská galéria sa pri príležitosti otvorenia stálej expozície Galéria Ferdinanda Katonu v Spišskej Starej Vsi venovala výskumu novo dostupných materiálov k Ferdinandovi Katonovi, ktoré zapracovala do doplneného druhého vydania publikácie Ferdinand Katona (1864 – 1932).


 

Ferdinand Katona nasledovník odkazu Ladislava Mednyánszkeho...

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

projekty vznikajú
s finančnou podporou
Fondu na podporu umenia

pondelok – piatok:
9.00 – 17.00
sobota – zatvorené
nedeľa:
13.00 – 18.00

dospelí | 3,00 €
študenti, dôchodcovia | 1,50 €
deti do 15 r. | 1,00 €
žiaci v skupinách | 1,00 €
rodinná vstupenka | 5,00 €

akceptujeme kultúrne poukazy

Tatranská galéria
v Poprade

Hviezdoslavova 12
058 01 Poprad
GPS: 49.058197 20.298105
tel.: +421 52 7721 968
gsm: +421 917 843 187
tatragaleria@tatragaleria.sk

Prenájom priestorov Elektrárne Tatranskej galérie

INFO 0905 843 802

ÚvodÚvodná stránka